Zoznam najčastejšie kladených otázok

1Kde a kto produkty vyrába?
Keďže dnešná legislatíva neumožňuje podobné produkty vyrábať doma (čo je dobre, pretože by to robil každý), máme k dispozícii dielničku, ktorá spĺňa všetky normy schválené hygienou na výrobu kozmetiky. Pri výrobe dodržiavame všetky potrebné postupy. Krémy vyrábam vlastnoručne ja, s láskou a precíznosťou, rovnako ako keď som ich robila len pre seba.
2Čo všetko produkty obsahujú?
Základom každého produktu sú kvalitné prírodné oleje a maslá. V každom kréme je kombinácia tých (podľa mňa) najúčinnejších zložiek pre daný typ pleti. Taktiež do každého z nich pridávam ešte aj včelí vosk, vitamín E a C, panthenol, koenzým Q10 a rastlinný glycerín.
3Aké normy spĺňa?
Každá kozmetika, ktorá sa chce legálne dostať na Slovenský trh musí podstúpiť rôzne testy, napr. testy mikrobiológie, testy na ťažké kovy a podobne. Naše výrobky prešli všetkými potrebnými testami, spĺňajú všetky potrebné ISO normy a sú registrované na CPNP (Cosmetic products notification portal).
4Ktorý produkt je pre mňa vhodný?
V ponuke máme tri krémy na tvár – pre suchú, zrelú a problematickú pleť. Už podľa názvu je známe ich určenie. Krém pre suchú pleť obsahuje najviac hydratačných zložiek, je vhodný pre dámy všetkých vekových kategórií so suchou, normálnou aj citlivou pleťou. Krém pre zrelú pleť obsahuje zložky, ktoré účinne bojujú so starnutím pleti, čo však neznamená že ho nemôžu používať aj mladšie ročníky. Ja sama som jeho niektoré zložky používala, aj keď som mala 20. Krém pre problematickú pleť obsahuje protizápalové zložky, ktoré neupchávajú póry. Ak máte teda mastnejšiu pokožku so sklonmi k akné, tento výrobok je pre vás najvhodnejší.
5Ako často ho mám používať a kde si ho mám aplikovať?
Najlepšie je ho používať 2x denne, ráno a večer. Prípadne podľa potreby. Na začiatku je možno lepšie používať ho len na noc, potom postupne aj cez deň. Ja používam Alexír na celú tvár, na noc aj na krk a dekolt, ktoré sú taktiež vystavené vonkajšiemu prostrediu tak ako naša tvár. Používam ho aj na okolie očí (má v sebe toľko vitamínov, že iný krém nepotrebujem) a to tak, že po aplikácii na tvár si do okolia oči jemne vklepkám „zvyšky“ Alexíru.
6Nebude pre moju pokožku príliš mastný?
Alexír obsahuje značné množstvo olejov, preto je určite mastnejší ako bežné produkty na ktoré ste zvyknuté. Preto treba nanášať naozaj tenkú vrstvu a nájsť si dávkovanie vhodné pre seba. Ak by sa vám zdala pokožka aj tak mastná, jemne si priložte papierový obrúsok, ten vás prebytku zbaví.
7Môžem mať naň alergiu?
Je potrebné prečítať si podrobné zloženie produktov a ak ste pred tým mali precitlivenosť na niektorú zložku, produkt nepoužívajte. Ak ste si nie istí, aplikujte najprv tenkú vrstvu krému na pokožku predlaktia. Ak nenastali žiadne kožné zmeny, prípadne svrbenie do druhého dňa, produkt by mal byť pre vás bezpečný.
8Prečo má takú krátku dobu spotreby?
Do produktov nepridávam už žiadne konzervanty, aj keď niektoré zložky (napr. vitamín E) trvanlivosť predlžujú. Keďže je to produkt dennej spotreby, prichádza do kontaktu s pokožkou prstov na ktorej sa prirodzene baktérie nachádzajú a preto je vhodné spotrebovať ho do 6 mesiacov od otvorenia a pred otvorením ho skladovať v chladničke.
9Bol testovaný na zvieratách?
Nie, iba na mne :)