Starostlivosť o pleť

Dôkladná starostlivosť o pokožku, by mala byť neodeliteľnou súčasťou nášho dňa. Či už máte suchú, mastnú, zrelú alebo problematickú pleť, vhodné kozmetické prípravky spolu so správnou životosprávou vedia pokožku vhodne regulovať. Dôležité je však poznať aký typ pleti máte.

Čistenie pleti:
najlepšie si je čistiť pleť 2x denne, ráno a večer. Večer je to obzvlášť dôležité, pretože naša pokožka je vystavená vonkajšiemu prostrediu ( prach a iné nečistoty) a taktiež aj dobrovoľným nánosom mejkapu. Keďže som zástancom prírodných produktov, vyskúšajte odličovanie kokosovým olejom. Pri čistení pokožky večer sa nebojte použiť aj mydlo. Dnes je na trhu kopec kvalitných prírodných produktov (mydiel) určených na čistenie pleti, podľa typu pokožky. Nezabúdajte na to, že pokiaľ si pleť večer nedokonale vyčistíte, nebude môcť počas noci dostatočne zregenerovať a absorbovať prospešné látky z prípravkov, ktoré si na ňu aplikujete.

Hydratácia:
každá pokožka potrebuje vhodnú hydratáciu, či už je suchá, alebo mastná, pretože aj mastná pleť sa pre niečo „mastí“. Je veľmi vhodné si zvoliť krém, ktorý vyhovuje vášmu typu pokožky, neobsahuje konzervanty a iné nepotrebné látky. Presne takéto produkty nájdete tu.


Pozrite si našu ponuku