Ako sa v zime starať o pleť ?

Prečo je arganový olej jeden z najpoužívanejších v kozmetike?
17. januára 2018
Prečo je arganový olej jeden z najpoužívanejších v kozmetike?
17. januára 2018

A je to tu! Zima už asi naozaj dorazila. Príroda sa zaodela do bielej prikrývky, všetko ako by utíchlo, zastalo, zaspalo zimným spánkom. Ja však nie som medveď, každý deň chodím do práce, mám rada pohyb na čerstvom vzduchu, popíjanie punču na námestí, púšťanie na odpadovom vreci naplnemom slamou :). Chlad, sneh, vietor nemá na svedomí len vyštípané líčka a skrehnuté ruky, spôsobuje aj nepríjemné vysušovanie pleti. Jednou z možností je ostať celú zimu pod duchnou, ja sa však nenechám pripraviť o všetko pekné čo môžem prežiť. Preto som sa naučila so zimou „bojovať“ a jednoznačne vyhrávam 🙂 .

Zopár trikov ako môžete vyhrávať aj vy.

1. Cez zimu nás menej smädí ako v teplých letných dňoch. Prirodzene stačí piť menej, keďže sa toľko nepotíme (aj keď môj priateľ si samozrejme myslí, že sa nepotím vôbec 🙂 ). Treba však dodržiavať pitný režim. Ak pijete veľa kávy a fajčíte tak ešte o to viac. Keď je dehydrované telo, prirodzene je dehydrovaná aj vaša pleť a taký krém na svete nie je čo by pitie dokázal nahradiť.

2. Asi nie je medzi nami žena, čo by si ráno nedala aspoň špirálu a nejaký ľahký make-up. Rada by som upozornila na odlíčovacie gély. Pokožka je v chladnom počasí citlivejšia. Čistiace gély majú často sťahujúci účinok, čo pokožku vysušuje ešte viac, preto používam na čistenie pleti kokosový olej. Kokosový olej má dezinfekčné účinky a pokožka po ňom ostane príjemne jemná a voňavá.

3. Nepríjemným znakom zimy je suchá a popraskaná koža. Preto v tomto období častejšie používam peelingy. Môj obľúbený je kávový. Ak patríte, ako som vyššie spomínala, ku kávičkárkam odložte si usadeninu z dvoch káv. Vymiešajte ich s kokosovým, mandľovým alebo ak iný nemáte olivovým olejom a kúskom cukru. Pripravte z nich hustejšiu kašu. Môžete ho použiť na celé telo. Častice kávy vás zbavia starej, odumretej kože. Kofeín spôsobí, že vaša pleť bude pružnejšia a sviežejšia. Ako ste už určite počuli, prípravky z kávy sú aj účinná zbraň proti celulitíde. Možno je to len placebo ale mám pocit, že to naozaj funguje 🙂 .

4. V zimných mesiacoch, ale aj za sychravého počasia, čiže vždy keď vystavujeme pokožku poveternostným vplyvom je dobré používať produkty, kozmetiku na báze olejov a masiel, pretože vytvoria na pokožke ochrannú vrstvu a pleť sa menej vysušuje. Ako študentka na vysokej škole som rada používala bambucké maslo alebo marhuľový olej. Postupom času som už asi vyskúšala všetko a to najlepšie nájdete v Alexíre pre suchú pleť. Často, čo ma neskutočne rozčuľuje, mi do neho pchá prsty aj môj priateľ (určite ich nemá umyté podľa mojich predstáv). Vraj mu je to dobrô, hlavne na lyžovačku 🙂 Keď sme už pri lyžovačke, okrem toho, že je Alexír telový balzam dobrý na celé telo, veľmi odporúčam jeho použitie na popraskanú pokožku na rukách. Pokožka na rukách je síce o niečo hrubšia a pevnejšia ako na väčšine nášho tela, je v nej však menej mazových žliazok. Naviac ruky sú najčastejšie vystavované poveternostým vplyvom a najčastejšie umývané, preto sa ani nestihnú premastiť, čo je prirodzená ochrana pokožky. Z toho dôvodu si vyžadujú našu starostlivosť obzvlášť cez zimu.

5. Keď sa vrátite z vonku, mohlo by sa zdať, že umyť si ruky v horúcej vode alebo dať si horúci kúpeľ je ten najlepší nápad. Na psychiku a na zahriatie možno. Naša pleť, nechty, vlasy však neskutočne trpia. Príliš teplá voda totiž ničí lipidové vrstvy pokožky čo spôsobuje stratu hydratácie. Naopak vlažná voda, s použitím kvalitného mydla, pokožku výborne upokojí.

Pridaj komentár