Nerobme si z vrások vrásky

Masky pre problematickú pleť, ktorých základom je med
27. apríla 2018
Masky pre problematickú pleť, ktorých základom je med
27. apríla 2018

Ktorá z nás by nechcela ostať navždy mladá a bez vrások? Ja určite áno. Starnutie pokožky žiaľ nezastavíme. Môžeme ho však spomaliť a jeho priebeh zjemniť správnou starostlivosťou.
Mladistvý vzhľad pleti podmieňuje obsah vody v pokožke. Koža dieťaťa jej obsahuje až okolo 80%, preto je taká jemná s napnutá. S pribúdajúcim vekom sa % vody znižuje, až uschneme celkom 🙂 . Dobrý stav kože závisí aj od prekrvenia, ktoré dodáva zdravú a mladistvú farbu. Jej pružnosť udržiava podkožné väzivo, ktoré starnutím stráca elasticitu a ochabuje. Aj množstvo tuku a činnosť mimického svalstva má podiel na dobrom napätí kože. Tukový film má nielen ochranný význam, ale zamedzuje vyparovaniu vody a premasťuje povrch kože.
To, že je pre krásu pokožky dôležité dodržiavať správnu životosprávu, pitný režim a používať vhodné pleťové produkty, už vieme. V tomto článku sa spoločne zamyslíme nad vecami, ktoré prispievajú k vzniku a prehlbovaniu vrások a ani o nich možno nevieme:

1. Vážne musíme pri rozmýšľaní sťahovať obočie, aby sa nám v strede čela vytvárali vrásky? Vraštenie obočia patrí k veľmi častým zlozvykom, na ktorý neustále moje kamarátky upozorňujem (idem im na nervy, ale aj tak ma majú rady). Odvyknime si od toho. Naše čelo je bez vrások krajšie.

2. Nenosíme slnečné okuliare, radšej budeme žmúriť a krčiť polovicou tváre? Veľmi účinne to podporuje tvorbu vrások. Nielen slnko, ale aj nekontrolovateľná mimika očí a ich časté šúchanie či trenie nám spôsobuje takzvané stračie nôžky. Ak nás svrbí oko, skúsme namiesto 5 minútového šúchania jemne premasírovať očné okolie krúživými pohybmi, prípadne si prstami jemne preklepkať vrchné aj spodné viečko. Niekedy pomôže aj studená voda, alebo obklad.

3. Podopierame si spánky alebo si “krčíme” tvár pri lícnych kostiach keď máme ťažkú hlavu? Skúsme to raz urobiť pred zrkadlom a všimnime si, aké vrásky sa nám pri tom vytvárajú. Určite je ľahšie si od tohto zlozvyku odvyknúť, ako potom riešiť škody ktoré tým napáchame.

4. Keď čítame alebo píšeme, pritláčame si bradu o hruď? Ďalšia chyba. Pestujeme si tak krásnu druhú bradu (ak by nám bola jedna náhodou málo) a zbaviť sa jej, nie je až také ľahké.

5. Milujeme spánok na bruchu? Asi by sa nám nespalo dobre s tvárou zaborenou vo vankúši, preto ju máme otočenú nabok. Najviac tým trpia partie okolo očí, ktoré si tlakom buď príliš “krčíme”, alebo naopak ťahom zbytočne napíname. Ak už nevieme spať inak, sústreďme sa na nájdenie si polohy, ktorá nám najmenej deformuje tvár. Optimálne je však naučiť sa spať na chrbte.

6. Zaspávame v kŕči? Poznáme to. My ženy cez deň riešime kopec vecí, ktoré nám niekedy nedajú zaspať. Ja sama sa niekedy prichytím, že namiesto spania rozmýšľam (môj muž samozrejme spí ako syseľ, nič ho netrápi) a čo je najhoršie, so zamračenou tvárou. Vždy keď si ľahneme, vedome sa sústreďme na svaly tváre a uvoľníme ich.

7. Ženy CVIČTE! Myslím tvárou. Ja tvárovú gymnastiku cvičím vyše dvoch rokov a mám pocit, že mám úplne inú tvár (samozrejme krajšiu). Dnes je toho plný Internet a informácie sú ľahko dostupné, preto to vyskúšajte a samé uvidíte.

Možno sa vám zdá, že to čo píšem sú len také malé nepodstatné zlozvyky, ale verte mi, že keď trvajú dlho a vy máte celý deň pokrčené čelo, dôsledky to určite zanechá. Skúste sa každý deň sústrediť na svoju tvár a vedome uvoľňujte svaly na tvári, korigujte svoju mimiku, určite sa však neprestaňte usmievať. Čím častejšie sa počas dňa, ale aj noci zamyslíte, tým skôr sa svojich škodlivých a zbytočných návykov zbavíte. Mne to už celkom ide 🙂 .

Želám Vám krásnu pleť 🙂

Pridaj komentár